Terapinis dantų gydymas

Gyd.Rasos mintys...

 

„Praktiškai visos bėdos burnoj ir visos blogybės, susijusios su dantimis, prasideda nuo dantų karieso. Taip, be abejo, yra ir kitų būklių, kurios norėtų vaidinti svarbų vaidmenį odontologinių ligų pasaulyje, bet iš tikrųjų daugumai pacientų visų bėdų pradžių pradžia yra kariesas. Tai neabejotinas dantų ligų karalius – infekcinė liga, nuo kurios vakcinos nėra! Sąmokslo teorijų šalininkai mėgsta pabambėti, kad štai farmacininkai ir odontologai susimokė ir specialiai neišranda nieko efektyvaus, kad galėtų lobt ir susikraut turtus. Bet deja, velnias čia slypi kitur… Štai kad ir pasikeitusi žmonių mityba, besaikis cukraus vartojimas, greitas gyvenimo tempas – visa tai tikrai nepadeda kovoje su dantų kariesu. Beje, vienintelis veiksmingas „skiepas“ jau senai žinomas – dantų šepetėlis, pasta ir nepriekaištinga burnos higiena. Be abejonės, reiktų nepamiršti ir dantų siūlo, kartais – skalavimo skysčio. Dabar iš tikrųjų yra begalė visokių dantų priežiūros priemonių, net susigaudyt labai sunku. Tam aš ir esu, kad padėčiau, pamokyčiau, patarčiau. Nepamirškit – pats pigiausias, konservatyviausias ir efektyviausias gydymas yra profilaktika!

Būkit geri, išmokit ateiti pas gydytoją odontologą reguliariai, bent jau kartą per metus. Taip ir pinigų sutaupysit, ir nervų mažiau kainuos. Jei neskauda – tai dar nereiškia, kad niekas negenda. Na taip, suprantu, mes nesam laikomi pačiais mieliausiais sutvėrimais pasaulyje  - įtariu, kažkur šalia gyvačių, vorų ar kitų demonų, bet, žinokit, reikia... Jau tikrai nebe tie laikai, kai gydymas prilygdavo siaubo filmui, viskas gi pasikeitę.
Moderniausia aparatūra, šiuolaikiniai nuskausminamieji, švelni gydytoja  ir miela sesutė – viskas tik tam, kad Jūs jaustumėtės patogiai. Su pacientų baime aš susiduriu beveik kasdien. Ir tai visiškai suprantama. Todėl stengiuosi kartu su pacientu ją nugalėti – tai yra mano darbo dalis.

Dažniausia dantų netekimo priežastis – tai įvairios karieso komplikacijos. Jei laiku pastebėta maža skylutė – maža ir plomba, tada viskas gana paprasta, greita ir nebrangu. Didelė skylė – didelė ir bėda. Neretai tenka gydyti ir kanalus, vėliau, saugant dantuką nuo lūžio, jį protezuoti (apmauti karūnėle), o gal ir iš vis nieko nebegali padaryti, ir tenka skaudančia širdim dantį pašalinti. Na taip ir užsisuka bėdų ratas, iš kurio norint ištrūkti jau reikia nemažai ir laiko, ir pinigų…

Ir mano, ir gydytojo Lauro gydymo filosofija ir stilius – konservatyvus. Tai reiškia, kad jeigu yra galimybė negręžt – negręžiam, jei yra galimybė išlaikyti dantį gyvą – „nervų netraukiam“, o saugom ir gydom. Taip mes buvom išmokyti, taip mes stengiamės ir dirbti.“ 😊

 

Gyd. Rasa