Burnos higiena

Iš gyd.Lauro dienoraščio...

 

„Jau seniai aišku, kad pats efektyviausias, pigiausias ir optimaliausias gydymas yra profilaktika. Ir taip pasakyti galime ne tik apie dantis, visa žmogaus sveikatą, bet ir apie automobilius, buitinę techniką ar pomidorus šiltnamyje...

Todėl, siekiant išsaugoti dantų sveikatą, jų priežiūra namuose yra labai svarbi. Ir nieko čia naujo, turbūt šį dalyką esat girdėję tūkstantį kartų, apie dviejų minučių valymo trukmę taip pat puikiai žinote, ir šveičiat tuos dantis su pastom mandriausiom! Bet „vis tiek kalčiausi lieka genai,“ - sakysite Jūs man. Nė velnio, atsakau:) Be jokios abejonės, genetika turi įtakos, tačiau lemia ji nedaug. Didžiausią įtaką burnos sveikatai daro mūsų higiena, mityba, gyvenimo būdas, žalingi įpročiai, gretutinės bei sisteminės ligos ir jau esamos dantų restauracijos.

Kiekvienas žmogus yra individualus, ir kiekviena situacija yra skirtinga, todėl profesionalios burnos higienos metu mes ne tik nuvalysime akmenis ar pašalinsim apnašas, bet ir aptarsim kas Jums nesiseka prižiūrint dantis, pamokysim, atsakysim į visus iškilusius klausimus ir išleisim namo su teisingų, naudingų ir būtent Jums skirtų žinių bagažu.

Pacientai dažnai manęs klausia: „Ar yra kokių vaistų nuo paradontozės?“ Deja, stebuklingos piliulės nėra! Yra tik šepetukas, pasta, dantų siūlas, burnos higienistas ar gydytojas odontologas – štai pagrindiniai įrankiai kovoje su periodonto ligomis.
Čia panašiai kaip sporte, treneris tik padeda sportininkui tobulėti, bet visą darbą reiks atlikt pačiam – tik taip bus pasiektas geras rezultatas. Jei tik Jūs stengsitės, aš būtinai padėsiu!“ :)

 

Gyd.Lauras